Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej

dr n. med. Anna Chrapusta

Honorowa Nagroda Zaufania w medycynie za 2015 rok:

Dr Anna Chrapusta – chirurg plastyczny, rekonstrukcyjny i mikrochirurg – przez wiele lat pracowała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu pod kierunkiem prof. Jacka Puchały oraz doktorów mikrochirurgii Marii i Tadeusza Łyczakowskich. Obecnie pracuje w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie.

Od 1993 roku wykonała ponad 10 tysięcy operacji. Przeprowadza różne zabiegi – od leczenia nowotworów skóry, przez rekonstrukcje nerwów i ścięgien po korekcje wad wrodzonych rąk, operacje blizn, przykurczów pooparzeniowych. Na stole operacyjnym potrafi dokonać rzeczy niemożliwych: przyszywa odcięte palce, kończyny, rekonstruuje skórę po poparzeniach. Nazywana jest lekarzem od spraw beznadziejnych, gdyż często podejmuje się operacji, na które nikt wcześniej się nie zdecydował. Nie brakuje jej odwagi. Gdy dla 9-latka potrzebny był implant dwa razy dłuższy niż produkowany przez znaną amerykańską firmę biotechnologiczną z USA, zszyła ze sobą dwa krótsze – dzięki temu uratowała prawą rękę dziewięcioletniemu chłopcu.

Dwa razy zdobyła tytuł Lekarza Roku Małopolski, raz Człowieka Roku Małopolski. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

W szpitalu im. Rydygiera kieruje Małopolskim Centrum Oparzeniowo-Poparzeniowym, które tworzyła od podstaw. W listopadzie 2015 roku przeprowadziła pierwszą w Polsce równoczesną replantację obu dłoni obciętych 24-latkowi przez maszynę do cięcia blachy. Tak skomplikowanego zabiegu dokonała jako pierwsza w Polsce. Na drugi dzień po zabiegu pacjent poruszał palcami.