Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej
Elzbieta Kozik

Elżbieta Kozik

Elżbieta Kozik stworzyła jedną z największych organizacji pacjentów w Europie.

Trudno dziś wyobrazić sobie polską ochronę zdrowia bez prężnej organizacji wielu tysięcy Amazonek. Dzielnym kobietom udało się obalić wiele mitów związanych z mastektomią i zapobiec społecznemu wykluczeniu wielotysięcznej grupy chorych. To Amazonki zapoznają kobiety z profilaktyką raka piersi, otaczają opieką nowe pacjentki. Są one liderkami i obrończyniami praw wszystkich osób chorych onkologicznie.

Prowadzone przez Elżbietę Kozik Amazonki zbudowały Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne (2007) przy Instytucie Onkologii w Warszawie. Niedawno ogłosiły rozpoczęcie budowy niezwykle potrzebnego Polsce „Domu chorych na raka”.