Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej

prof. Olgierd Smoleński

W 1963 roku ukończył studia medyczne na  Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Naukowe i zawodowe losy związał na wiele lat z II Kliniką Chorób Wewnętrznych AM w Krakowie, a następnie z Kliniką Nefrologii AM, w której uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, specjalizację z nefrologii, doktorat i habilitację.

W latach 1976-1992 był kierownikiem ośrodka dializ w krakowskiej Klinice Nefrologii AM. W 1975 roku był w zespole dr. Romulada Dropa, który wykonał pierwsze udane przeszczepienie nerki w Krakowie. Dr Smoleński, wówczas adiunkt w Klinice Nefrologii, przewiózł nerkę do tego przeszczepienia własnym trabantem.

Był niezwykle zaangażowany w sprawy dializowanych pacjentów. Zainicjował i regularnie organizował Krakowskie Dni Dializoterapii. Był również współzałożycielem Fundacji Amicus Renis, której zadaniem była popularyzacja wiedzy na temat chorób nerek, ich zapobiegania i leczenia.

Był także pomysłodawcą (oraz wieloletnim redaktorem naczelnym) kwartalnika „Dializa i Ty” – źródła wiedzy o nefrologii i dializoterapii w Polsce. Współpracował z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Dializowanych.