Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej
prof. Piotr Radziszewski

prof. Piotr Radziszewski

Piotr Radziszewski (ur. 1 stycznia 1970 w Pszczynie), profesor nauk medycznych,specjalista urolog,chirurg, kierownik Kliniki Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, , członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Główne obszary zaiteresowań zawodowych to neurourologia i onkologia , ze szczególnym uwzględnieniem biomarkerów chorób oraz medycyna personalizowana

Profesor Piotr Radziszewski jest aktywnie zaangażowany w tworzenie polityki zdrowotnej w Polsce. Prowadzi wiele spotkań z pacjentami, doradza organizacjom pacjenckim i pozarządowym. W codziennej praktyce klinicznej kieruje się zasadą indywidualne podejście do każdego pacjenta. Jest wielkim orędownikiem leczenia personalizowanego oraz wczesnego wykrywania. Autor ponad 300 artykułów naukowych, kilkunastu podręczników akademickich i licznych opracowań popularno-naukowych. Zaangażowany w edukację młodego pokolenia lekarzy. Medycyna jest dla niego Nauką i Sztuką.

W latach 2005-2007 był członkiem Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Trzymania Moczu (ICS), w latach 2011-2017 a od 2011 r. członkiem Komitetu Naukowego Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, a w latach 2006-2014 członkiem Zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Od 2004 roku jest członkiem Międzynarodowych Konsultacji nt. Nietrzymania moczu (WHO),. Recenzent w licznych czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym (European Urology, Urogynecology, Urologia Internationalis, Videochirurgia i in.). Członek komitetów redakcyjnych Neurology and Urodynamics, Central European Journal of Urology, Archives of Medical Sciences i in. Członek grupy F1000, zajmującej się oceną najlepszych artykułow z dziedziny urologii.Od wielu lat zajmuje sie edukacją urologów zarówno w kraju jak i za granicą, organizując liczne zjazdy naukowe (Neurourologia, Uroradioonkologia) oraz wykładając na kongresach krajowych i zagranicznych. Od 2011 roku jest wykładowcą Europejskiej Szkoły Urologii oraz Programu Szkoleniowego Rezydentów w Europie (EUREP). Przebywał na stażach naukowych w Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Kontynuuje naukową współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju oraz za granicą (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja).