Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej

Razem ścigamy się z cukrzycą – Złoty Otis z Diamentami 2019

Cukrzyca to „cichy zabójca”, w Polsce choruje na nią 3 miliony osób a 0,5 mln o tym nie wie. Dlatego potrzebny jest program edukacyjno-społeczny, który zwróci uwagę na wzrost zachorowań na cukrzycę i konsekwencje dla systemu ochrony zdrowia – mówił dr Wojciech Gryta z firmy Novo Nordisk. Program stawia na przeprowadzanie badań skriningowych poziomu cukru we krwi (przeprowadzane m.in. w parlamencie i ministerstwach), edukację (cykl szkoleń i warsztatów dla pacjentów w ponad 100 powiatach), promocję aktywności fizycznej. Ma na celu zarówno zapobieganie cukrzycy jak poprawę jej leczenia.

Program ma również na celu pokazać, że z odpowiednio kontrolowaną cukrzycą da się normalnie żyć. Dwa lata temu zespół kolarski Novo Nordisk brał udział w Tour de Pologne (zespół tworzyli kolarze z cukrzycą typu I). W tym rok również jeden z kolarzy chorujących na cukrzyce był jednym z najbardziej aktywnych kolarzy podczas całego wyścigu.

Zdaniem ekspertów:

Prof. Tomasz Klupa: Kampania jest przemyślana, wielotorowa, wielokierunkowa, cieszy fakt, że w kręgu zainteresowań są również pacjenci z cukrzycą typu 1.

Dr Krzysztof Ostrowski: Gratulacje dla autorów projektu, wymaga on pochwały i wsparcia. Dzięki takim programom, a także programom samorządowym i edukacji w szkołach, jest szansa za zahamowanie epidemii cukrzycy.

Dr n. med. Roman Topór-Mądry, prezes AOTMiT: Jako agencja nie możemy zajmować ukierunkowanego stanowiska dotyczącego programów tworzonych przez firmy, cieszymy się jednak z przemyślanych kampanii, ukierunkowanych na główne problemy zdrowotne. Im więcej tych działań, tym większa nadzieja na poprawę zdrowia społeczeństwa. Liczymy na kolejne programy, również lokalne.

Dr Krzysztof Błecha: Jeżeli rodzice dziecka z cukrzycą zobaczą, że osoby z cukrzycą mogą osiągać tak znakomite wyniki w sporcie, przekonują się, że przyszłość ich dzieci nie wygląda tak źle, że mogą odnosić sukcesy.

Dr Lidia Gądek: Gratuluję tego programu. Pokazujecie osoby, które mimo choroby osiągają rzeczy wielkie. To inspiracja dla młodych ludzi, którzy zachorowali.