Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej

Rośnie Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”

W tym roku Kapituła zaprosiła do swojego grona następujące osoby: dr hab. Renatę Talar – Wojnarowską, prof. Krzysztofa Bieleckiego, dr hab. Piotra Edera, prof. Piotra Hoffmana, prof. Tomasza Klupę, prof. Jerzego Konstantynowicza, prof. Piotra Radziszewskiego i prof. Tomasza Stompóra.

Intencją powołania nowych Uczestników Kapituły Nagrody była wola rozszerzenia ilości specjalności medycznych oraz przywrócenie proporcji reprezentacji regionalnych. – Chcemy, by w Kapitule były reprezentowane wszystkie polskie ośrodki akademickie, by stało się możliwe nagradzanie wartościowych prac naukowych młodych lekarzy, farmaceutów i biotechnologów. W naszej kilkunastoletniej historii zdarzało się niejednokrotnie, że trafialiśmy przypadkowo na bardzo wartościowe osoby znane tylko w niezwykle wąskich kręgach. Zmienimy to – mówi Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły. – W tym roku Kapituła zaprosi do wspólnej pracy kolejną grupę osób. Będziemy poszukiwali farmaceutów i lekarzy z nieobecnych w Kapitule specjalności medycznych. Zachowamy także proporcje pokoleniowe i zaprosimy do nas reprezentantów kolejnych pokoleń.

– Życzymy radości i satysfakcji z nagradzania Osób i odkryć, tworzenia i promowania trendów prozdrowotnych, nagradzania Społeczników i Wspaniałych Lekarzy i przypominania tradycji polskiej medycyny – tych, które w każdych czasach godne są najwyższego szacunku.

– I życzę Kapitule Nagrody Zaufania radości ze wspólnych poszukiwań obszarów medycyny, niewidocznych dla innych a tak godnych docenienia. To nasza specjalność od lat – dodaje Paweł Kruś.