Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020.
Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton.
Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Czytaj więcej
Henryk Skarżyński

prof. Henryk Skarżyński odznaczony Orderem Uśmiechu

„Przyrzekam być pogodnym i radość dzieciom przynosić” – tymi słowami prof. Henryk Skarżyński dziękował najmłodszym pacjentom i ich rodzicom zgromadzonym w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach podczas uroczystości nadania mu tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu. 22 września br. to wyjątkowe odznaczenie przyznawane przez dzieci prof. Skarżyńskiemu wręczył Marek Michalak, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Rzecznik Praw Dziecka.

Dzieci podziękowały profesorowi Skarżyńskiemu, że „dzięki niemu mogą usłyszeć cały świat”. Uznały, że „jest najfajniejszym Profesorem od uszu”. Profesor podkreślił, że najbardziej ze wszystkich nagród i wyróżnień ceni sobie Order Uśmiechu. „Dzieci są tak bezbronne, a jednocześnie potrafią być tak naturalnie wdzięczne. Zawsze starałem się, by kierowany przeze mnie Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, w którym – jak w każdym szpitalu – trzeba nieraz wykonywać niezbyt przyjemne zabiegi czy badania, był dla najmłodszych Pacjentów przyjaznym miejscem. Bym ja sam nie był dla nich nieznajomym w białym fartuchu, ale doktorem, na uśmiech którego zawsze mogą liczyć. Ogromnie się więc cieszę, że dzieci – typując mnie do Odznaczenia – ten uśmiech odwzajemniły. Dziękuję im za to z całego serca, i tym samym wsparły naszą wielką ideę leczenia wad słuchu” – mówił prof. Skarżyński.

Do tej pory dzieci nagrodziły ponad 900 osób z ponad 40 krajów świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości, jak: Jan Paweł II, Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Tove Janson (autorka książek o Muminkach), Jolanta Kwaśniewska.

Henryk Skarżyński odznaczony orderem uśmiechu

Henryk Skarżyński odznaczony orderem uśmiechu