Ze względu na obowiązujące przepisy, prosimy o jak najszybsze ELEKTRONICZNE POTWIERDZENIE OBECNOŚCI:
[email protected], [email protected], [email protected].
Ze względu na wielkość sali, na każdym ze spotkań dysponujemy 23 miejscami dla osób niezaszczepionych oraz 50 dla zaszczepionych.
Informacja o zaszczepieniu 2 dawkami jest dobrowolna. Przepraszamy za niedogodności.
Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM

godz. 13.00 – 14.30

Wręczenie statuetek w kategoriach:

Kategoria: za dorobek życia w medycynie
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak
Kategoria: Lekarz i Społecznik
Dr n. med. Tadeusz Borowski-Beszta
Kategoria: dorobek życia w stomatologii
Prof. Stanisław Majewski
Kategoria: za dorobek życia w farmacji
mgr Maria Głowniak
Kategoria: Debiuty naukowe
mgr Mateusz Gliwiński, mgr Wojciech, Marciniak, Filip Machaj, Jakub Rosik
Wręczenie podziękowań Sponsorom i Partnerom Gali.
Podwieczorek

godz. 15.00 – 16.30

Wręczenie statuetek w kategoriach:

Kategoria: za dorobek życia w medycynie
Prof. Ida Kinalska
Kategoria: Nagrody specjalne w medycynie
Prof. Paweł Bogdański, Prof. Mieczysław Walczak
Kategoria: Lekarz – Bohater pandemii 2020
Prof. Karolina Sieroń
Kategoria: „Wydarzenie – Bohater pandemii 2020”
Międzynarodowa Konferencja Adamed „United we Stand”
Szkolenie dla 5.000 nauczycieli Forum Przeciw Depresji – Servier Polska
Wręczenie podziękowań Sponsorom i Partnerom Gali.
Podwieczorek
Marek Rudnicki
Marek Rudnicki

Dr hab. Marek Rudnicki

Dr hab. Marek Rudnicki
Professor of Surgery, University of Illinois, Chicago

Pochodzi z Łańcuta. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, Wydział Lekarski (1972), doktorat (1980), habilitacja z chirurgii (1993). W latach 1972-1987 był nauczycielem akademickim, pracował jako chirurg w ŚAM Centralnym Szpitalu Klinicznym Katowice-Ligota.

Od września 1980 roku działał w „Solidarności”: był współzałożycielem, członkiem Komitetu Założycielskiego w ŚAM. 16 grudnia 1981 roku po pacyfikacji Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek” nadał komunikat radiowy zawracający karetki z rannymi górnikami ze szpitali kontrolowanych przez MSW do cywilnego CSK w Katowicach-Ligocie. W latach 1982-1987 członek Biskupiego Komitetu Pomocy Więzionym i Prześladowanym za Przekonania Polityczne. W tym samym czasie członek różnych ugrupowań opozycyjnych, na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym.

W latach 1987-1990 dr Rudnicki był pracownikiem naukowym i odbywał dodatkowe szkolenie w Departamencie Chirurgii Uniwersytetu w Cincinnati. W 1990 wrócił na krótko do pracy w Śląskiej Akademii Medycznej. Wyjechał ponownie do USA po otrzymaniu nominacji na stanowisko Assoc. Professor w Columbia University, pracując jako chirurg
w szpitalu afiliowanym do tego Uniwersytetu. Od 1999 roku jest profesorem chirurgii
w Uniwersytecie Illinois w Chicago, od 2002 pełni funkcję dyrektora Rezydencji Chirurgicznej w Illinois Masonic Medical Center w Chicago (University
of Illionois/Metropolitan Group Hospitals Residency in Surgery).

Dr Rudnicki jest Prezydentem Światowej Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów i wielu innych amerykańskich towarzystw naukowych, przez wiele lat był członkiem zarządu Związku Lekarzy Polskich
w Chicago. W 2002 roku zainicjował Polsko-Amerykański Program Walki z Rakiem Piersi. Założył Amber Coalition dla upowszechnienia mammografii w polonijnym środowisku. Jest autorem wielu prac naukowych, podręczników chirurgii, wykładów w różnych krajach świata. W latach 2000-2001 w rządzie premiera Jerzego Buzka był doradcą ministra zdrowia RP. Jest znanym i cenionym reprezentantem Polonii, inicjatorem wielu akcji promujących Polskę, walcząc w obronie godności Polski i Polaków.

Wyróżniony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Platynowym Laurem Ambasador Spraw Polskich (2009), Prymasowskim Złotym Medalem za Posługę dla Kościoła i Narodu (2009); wybrany Człowiekiem Roku (2007), Polonusem Roku (2010), Wybitnym Polakiem za Granicą (2012) przez środowiska polonijne, oraz odznaczony najwyższymi odznaczeniami środowisk medycznych w kraju: „Pro Gloria Medici” przez Kujawsko-Pomorską Izbę Lekarską (2010), Honorową „Statuetką Biegańskiego” przez Częstochowskie Towarzystwo Medyczne (2011), Medalem Jana Nielubowicza przez Mazowiecką Izbę Lekarską (2013), Medalem „Honoris Gratia” Miasta Krakowa (2013).

Dr Rudnicki osiąga szczyty – nie tylko zawodowe, ale też górskie. Był lekarzem wypraw
z udziałem najwybitniejszych polskich himalaistów i sam wchodził na szczyty. Dewizą
dr. Rudnickiego są słowa: „Mierz wysoko – i nie poddawaj się. Szczyty są dla ludzi i każdy może osiągnąć, wydawałoby się, daleki z pozoru cel”.