Głosujemy z medonet.pl | Złoty OTIS 2014

Od dnia 15 czerwca 2013 r. rozpoczął pracę Instytut Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Powołujemy go ze względu na skalę zadań, które chcemy podjąć w najbliższym czasie. Wymagają one pracy wydzielonego zespołu, grupy ludzi pracujących wyłącznie na rzecz Instytutu.

Czym będziemy się zajmować? Będziemy nadal upowszechniać edukację zdrowotną, prowadzić akcje profilaktyczne, wzmacniać organizacje pacjenckie, łączyć środowiska lekarzy, farmaceutów, pacjentów i mediów, pracować na rzecz reformy systemu ubezpieczeń w Polsce, a także promować na arenie międzynarodowej polskie projekty badawcze w dziedzinie medycyny i farmacji.

Tryb przyznawania nagród konsumenckich dla produktów pozostanie niezmieniony – zaufanie do zgłoszonych do plebiscytu preparatów będą deklarowały osoby, które ich używały lub dopiero zamierzają po nie sięgnąć i analizują informacje o ich specyfice.

Głosy będziemy zbierać od 1 października 2013 r. do 28 lutego 2014 r. za pośrednictwem portali zlotyotis.pl, medonet.pl i nazdrowie.pl. Od kilku lat pracujemy nad tym, by zebrać 100.000 głosów, a więc brakuje nam około 20 tysięcy. Udział medonet.pl – jednego z liderów popularności wśród wortali poświęconych zdrowiu – pomoże nam w osiągnięciu tego celu.

Od dziesięciu lat plebiscyt Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” jest największym sondażem opinii o produktach farmaceutycznych i sprzęcie medycznym. W ciągu dziesięciu lat liczba głosujących wzrosła z 20.000 do prawie 80.000.

Złote OTISY za „Debiut Roku 2013” przyzna tradycyjnie Kapituła Nagrody Zaufania.