Złoty Otis – produkty

„Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumencka polskiego rynku farmaceutycznego i jednocześnie ruch środowiskowy inicjujący polskie i międzynarodowe akcje promujące zdrowie.

Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” integruje wokół swoich działań środowiska konsumentów, farmaceutów, lekarzy, firm farmaceutycznych, organizacji pacjentów, stowarzyszeń i mediów pracujących dla zdrowia.

Celem Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” jest edukacja pacjentów oraz konsolidacja środowiska tworzącego rynek farmaceutyczny i ochronę zdrowia do wspólnych działań dla dobra publicznego.

Nagrody produktowe – dla preparatów farmaceutycznych, które konsumenci wskazują jako godne zaufania w bezpośrednim głosowaniu.

 Geneza

Powstanie Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” wynikało z sytuacji panującej na rynku farmaceutycznym w 2002 roku. Pod wpływem reklam gwałtownie wzrosła sprzedaż leków bez recepty, pojawiały się pierwsze oznaki świadczące, że konsumenci nie potrafią odpowiedzialnie z nich korzystać, bo nie mają dostatecznych informacji na ich temat. Twórcy Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” postanowili pomóc pacjentom w wyborze i przyznać wyróżnienia najbardziej wartościowym preparatom. Wartościowym, bo sprawdzonym przez samych konsumentów. Jeśli nawet na samym początku pojawiły się u pomysłodawców tej nagrody wątpliwości, czy praca dla innych ma sens, to rozwiały się one w kolejnych latach, gdy coraz więcej pacjentów oddawało głos na swoje preparaty, którym zaufali, a coraz więcej firm farmaceutycznych chciało poddać się ich ocenie. Mediami, które stały się forum tej kampanii edukacyjnej, są wortal o zdrowiu www.nazdrowie.pl. Za jego pośrednictwem przekazywane są informacje o produktach nominowanych w danej edycji nagrody wraz z informacją na temat głosowania.

Zapraszamy do udziału w nagrodzie.
Paweł Kruś: tel. 501 030 854; e-mail: [email protected]
Anna Motyczyńska: tel. 22 622 98 34 wew. 30; e-mail: [email protected]